Tarihçe

1998

Bakioğlu Holding kuruluşlarından biri olan Bak Gravür, faaliyetlerine 1998 yılında Bakioğlu-Wetzel ortaklığıyla ve Wetzel AŞ ismiyle İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde başlamıştır.

2001

Tamamen Bakioğlu Holding bünyesine geçen şirket, kısa sürede tamamlanan büyük ölçekli yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen rotogravür silindir üreticisi konumuna ulaşmıştır.

2005

Hell K500 Engraving makine yatırımıyla esnek ambalaj sektörünün yanı sıra, alkollü içkiler ve tütün mamullerinde kullanılan güvenlik bandrolleri ile ürün güvenliği için kullanılan güvenlik bandrolleri üretim sektörlerine de rotogravür baskı silindirleri üretimine başlanmıştır.

2008

Tüm üretim süreçlerinde izlenebilirliği sağlamak üzere özel yazılım uygulaması geliştirilmiş ve üretim süreçlerine entegre edilmiştir.

2009

HelioFlex lazer teknolojisi ile fotopolimer klişe üretimine geçilmiş; bilgisayarlı flekso plate klişeleri çok daha yüksek çözünürlük ve yüksek kalitede sunulmaya başlanmıştır.

2012

Otomatik hat yatırımı ile üretim kapasitesi artırılmıştır.

2013

Yasalara uyum ve kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde PLC kontrollü SCADA otomasyon sistemi ile izlenen ve alanında bir ilk olma özelliği taşıyan yeni arıtma tesisi yatırımı devreye alınmış; çevre sağlığının yanı sıra işçi sağlığı ve iş kazası riskleri minimize edilmiştir.

2017

Diğer Grup Şirketleriyle aynı logo ailesi altında bütünlük taşıması hedefinden hareketle, Enternasyonel Gravür AŞ unvanından Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ unvanına geçiş yapılmıştır.