Şirket Profili

Bakioğlu Holding kuruluşlarından biri olan Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ, faaliyetlerine 1998 yılında Bakioğlu-Wetzel ortaklığıyla ve Wetzel AŞ ismiyle başlamıştır. 2001 yılında Enternasyonel Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ unvanıyla tamamen Bakioğlu Holding bünyesine geçen şirket, kısa sürede tamamlanan büyük ölçekli yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen rotogravür silindir üreticisi konumuna ulaşmıştır. Diğer Grup Şirketleriyle aynı logo ailesi altında bütünlük taşıması hedefinden hareketle 2017 yılında Enternasyonel Gravür AŞ unvanından Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ unvanına geçiş yapan Bak Gravür, 2001 yılından bugüne İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 8.040 m2 alan üzerine kurulu tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Esnek ambalaj sektörü için silindir üretimi amacıyla yola çıkan Bak Gravür, 2005 yılındaki yatırımlarıyla tütün mamulleri, alkollü içkiler ve ürün güvenliğinde kullanılan güvenlik bandrollerinin basılmasında kullanılan silindirleri de üretim alanına dahil etmiştir. Kısa sürede Avrupa’daki sektöründe öncü müşterilerle düzenli bir iş ortaklığı sağlayacak kalite düzeyine ulaşan Bak Gravür, 2012 yılında gerçekleştirdiği Otomatik Hat yatırımı ile üretim kapasitesini 50.000 silindir/yıl güce ulaştırmış, 2013 yılında faaliyete geçen Lazer Silindir Üretim Hattı ile de başta tütün mamulleri ambalajları olmak üzere en yüksek kaliteye ihtiyaç duyan sektörlerde aranan tedarikçi haline gelmiştir. Bak Gravür; baskı silindirlerinin çelik gövdelerini de kendi bünyesinde üretebilmesi dolayısıyla termin, kalite ve müşteri memnuniyeti açısından her zaman bir adım öne çıkmıştır.

Çalışan, müşteri ve diğer tüm paydaşlarının memnuniyetini en üst seviyede tutan, sürdürülebilir bir büyümeyi hedefleyen ve kaliteden ödün vermeyen bir bakış açısına sahip olan Bak Gravür, rotogravür baskı silindiri üretiminde Avrupa’nın en büyük ve en çok tercih edilen kuruluşu olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Değişim ve sürekli gelişim felsefesinin yanı sıra inovatif bakış açısıyla faaliyetlerini sürdüren ve müşteri taleplerinin şekillendirdiği pazar gelişmelerini takip ederek, her zaman olduğu gibi en son teknolojiye yatırım yapan Bak Gravür; ürün çeşitliliği ve üstün kalite hedefiyle, en son teknolojiye sahip KODAK NX 'in "Digicap" ve ESKO' nun "Crystal" bileşenlerini kullanarak Flekso Baskı için klişe üretim tesisini Temmuz 2021 ayında devreye almıştır.

Çalışan, müşteri ve diğer tüm paydaşlarının memnuniyetini en üst seviyede tutan, sürdürülebilir bir büyümeyi hedefleyen ve kaliteden ödün vermeyen Bak Gravür, Rotogravür Baskı Silindiri ve Flekso Baskı Klişesi üretiminde Avrupa’nın en büyük ve en çok tercih edilen kuruluşu olma hedefiyle faaliyetlerine devam etmektedir.